Depozitář

Mimořádná otevírací doba ve dnech 01.01.2021 - 31.01.2022Standardní otevírací doba
Pondělízavřeno9 - 18
Úterýzavřeno9 - 15
Středazavřeno13 - 18
Čtvrtekzavřeno9 - 15
Pátekzavřeno9 - 15
Sobotazavřenozavřeno
Nedělezavřenozavřeno
Připravujeme otevření depozitáře pro veřejnost od 1. 2. 2022Předpokládaná otvírací doba od 1. 2. 2022

1. února 2022 se pro veřejnost otevře novostavba depozitáře v centru Ústí nad Labem, která řeší dlouhodobě neuspokojivé podmínky uložení knihovního fondu. Nově tak budou dostupné na počkání všechny knihy a časopisy, které si dříve čtenáři museli objednávat z externích skladů až na další otvírací den. Na prostorném volném výběru v přízemí depozitáře budou k dispozici povinné výtisky téměř všech časopisů, které knihovna přijímá.

Služby pro veřejnost

Dokumenty ze skladu (“Depozitář”) je nutné objednávat prostřednictvím elektronického online katalogu, místo jejich vypůjčení lze při objednávání zvolit. Čtenářům, kteří při registraci uvedli e-mail, přijde upozornění, že dokumenty, které si ze skladů objednali, na ně již čekají.

Absenční výpůjčky

  • Dokumenty si lze vyzvednout přímo v Depozitáři, a to ihned po objednávce (budou vyhledány na počkání).
  • Dokumenty lze objednat k vypůjčení do Vědecké půjčovny (Velká Hradební 45) nebo do Lidové půjčovny (W. Churchilla 3), kde budou připraveny do druhého pracovního dne.
  • Dokumenty lze objednat na pobočku (Hornická, Klíše, Neštěmice, Stříbrníky), kde budou k vypůjčení připraveny do týdne.

Vypůjčené dokumenty lze vracet v kterémkoli oddělení (v rámci otevíracích hodin), bez ohledu na to, kde byl dokument vypůjčen. Pro vracení dokumentů můžete také využít Návratový automat, který je zájemcům k dispozici v budově knihovny ve Velké Hradební, a to nepřetržitě. 

Prezenční výpůjčky

  • Dokumenty lze studovat přímo v Depozitáři, a to ihned po objednávce (budou vyhledány na počkání).
  • Dokumenty si lze ke studiu objednat do Oddělení studoven (Velká Hradební 45), kde budou k dispozici následující pracovní den.

 

Oddělení časopisů

Fond Oddělení časopisů obsahuje ve volném výběru v Depozitáři cca 1 600 titulů časopisů (běžných ročníků, zhruba 1 rok nazpět; svázané časopisy je třeba si objednat). Ve skladu je pak k dispozici dalších cca 1 100 titulů.

V Čítárně ve Velké Hradební 49 se ve volném výběru nachází na 15 titulů nesvázaných novin a 135 titulů českých časopisů, které si lze vypůjčit absenčně.

online katalogu lze nalézt tituly časopisů včetně lokací. Vyhledávat lze například podle titulu periodik, názvu, předmětového hesla, nebo v kombinovaném dotazu.

 

Další služby v Depozitáři

  • bibliografické informace o nových titulech časopisů
  • samoobslužná kopírka a skener do formátu A3
  • počítače s přístupem na internet a databáze poskytované knihovnou
  • možnost připojení na Wi-fi (svkul.public – heslo na vyžádaní u služby)

 

Pro školy

Exkurze pro žáky a studenty všech typů škol a další zájemce zajišťuje Mgr. Martin Osif, termín je nutné předem domluvit na e-mailu osif@svkul.cz. Podrobnosti naleznete zde.

 

Adresa: Na Schodech 1535/4, Ústí nad Labem

Info o projektu v PDF

Info na webu projektanta atelier AVN a fotogalerie na jejich Facebooku