Už jste hlasovali pro nejlepší českou knihu roku 2018?

MAGNESIA LITERA 2019
Magnesia Litera každoročně oceňuje a zároveň propaguje kvalitní literaturu již od roku 2002. Jelikož se snaží obsáhnout veškerou domácí knižní produkci, jsou ceny udělovány v několika kategoriích – Litera za prózu, Moleskine Litera za poezii, Litera za knihu pro děti a mládež, Litera za naučnou literaturu, Litera za nakladatelský čin, Litera za publicistiku, DILIA Litera pro objev roku, Litera za překladovou knihu, Magnesia blog roku.

Nominace 18. ročníku české literární ceny Magnesia Litera byly vyhlášeny v úterý 5. března 2019. Mezi nominované se dostali například Radka Denemarková s knihou Hodiny z olova, Petr Stančík a jeho Nulorožec, Hemingwayův býk Michala Šandy, básnická sbírka Pernambuco Ivana Wernische, dlouho očekávaný soubor Punťa o zapomenutém hrdinovi českého komiksu… a další krásné knihy, které si k nám můžete přijít vypůjčit.

Můžete také hlasovat pro svou oblíbenou knihu z původní české tvorby vydané v roce 2018, a to v Kosmas ceně čtenářů. Hlas je možné do 31. 3. 2019 odeslat přímo z webových stránek Magnesia Litera, hlasovací lístky si můžete vyzvednout i u nás v knihovně.

Slavnostní vyhlášení všech cen bude probíhat v přímém přenosu České televize v neděli 7. 4. 2019 od 20.20 na ČT art.
Další informace, včetně všech nominovaných knižních titulů a blogů, naleznete na webu aktuálního ročníku Magnesia Litera.