Vůně posečené trávy

Kdy: 21. 9. 2020, 17.00
Kde: W. Churchilla 3, sál 3. patro
Vstupné: 150 Kč/ registrovaní uživatelé 100 Kč
Rezervace místa: rezervace@svkul.cz
(Místa na akci lze zarezervovat i u registračního pultu v lidové části knihovny v ul. W. Churchilla 3).

Beseda s neuvěřitelně šarmantní a vtipnou dámou, herečkou a spisovatelkou Ivankou Devátou. Těšit se můžete na smršť historek, postřehů, vzpomínek a příběhů z hereckého, spisovatelského i osobního života, okořeněnou jedinečným stylem humoru paní Ivanky Deváté.

Ivanka Devátá
Česká herečka a spisovatelka Ivanka Devátá pochází z umělecké rodiny, jejím otcem byl hudební skladatel a dirigent Antonín Devátý (1903-1984). Devátá se narodila v Praze, ale dětství strávila v Chrudimi a v Brně, kde také absolvovala první krůčky na cestě k divadlu, hrála ve škole, v rozhlase, psala básničky a hostovala v brněnském Divadle Na Veveří.
V televizi se objevila převážně v seriálech, v nejnovější době v seriálech Rodinná pouta (2004) a Velmi křehké vztahy (2007), v nichž před kameru vrátila po dlouhých patnácti letech. Příležitostně se věnovala také dabingu, namluvila například postavu slečny Marplové  a hrála v krimiseriálu Tajemný Kraj.
Po roce 1989, kdy odešla z divadla a úplně přestala točit, zahájila Devátá svou druhou, možná ještě úspěšnější kariéru na poli literatury. Za pomoci fejetonů, povídek, humorných zamyšlení a vzpomínkových knih. V loňském roce Ivance Deváté vyšla již v pořadí 16-tá. Podává v nich svůj osobitý pohled na dění kolem sebe, její knihy našly bohaté uplatnění mimo jiné v rozhlase. Jejími nejúspěšnějšími knihami jsou Rodinný podnik, Lázeňská kúra nebo Vůně posečené trávy. Je pravidelným hostem rádia Humoriáda.

 

 

Začátek akce: 21. 09. 2020, 17:00