Severní Vietnam, Kambodža, Laos na skútru

Datum konání: 14. 9. 2021
Čas: 17.00
Místo: Velká Hradební 49, sál 1. patro
Přednáší: Tomáš Štěpán
Vstupné:
30/80 Kč

Nutné dodržovat aktuální vládní opatření.

Kambodžské království v sobě skrývá mnohá tajemství a velmi rozporuplnou historii. Ať už to jsou stovky nádherných chrámů khmerského města Angkor, nebo hrůzná vláda Rudých Khmerů v čele s nejkrutějším diktátorem světa Pol Potem. Vedle historických milníků nás však čeká i návštěva města krabů a ochutnávka světoznámého kambodžského pepře na pepřových plantážích. Na závěr cesty si “zavegetíme” na skoro opuštěných ostrovech, kde si zaplaveme s největším žralokem na světe a ochutnáme i kambodžskou specialitu – smaženého sklípkana.
Pokračovat budeme do zaminované země Laosu, kde se společně vydáme do pralesa hledat tlustokožce. Cesta na skútrech bude náročná a povede nás po hranici s Čínou. Jako první běloši projedeme doposud neotevřenou horskou silnici. Nakonec naší cesty Laosem se svezeme po jedné z nejdelších řek na světě, po řece Mekong.
Nejvíce času však věnujeme cestě po severní části Vietnamu. Cestu odstartujeme v Hanoi, městě plném života a skvělého jídla. V hadí vesnici se zúčastníme netradiční hostiny, kde ochutnáme kobru. Hostina začíná servírováním čerstvé hadí krve se silnou pálenkou a stále bijícím hadím srdcem. Další zastávkou bude turisticky neznáma oblast Moc Chau, kde jsme se na chvilku stali učiteli angličtiny v místní škole. Etnické menšiny nás seznámily s náročnými podmínkami života v horách, ukázaly nám místní zvyky a typické asijské pokrmy. V sedle skútrů se vydáme do horské oblasti Ha Giang, kde poznáme ten pravý Vietnam. Zabloudíme i do etnické vesnice, kde děti bělocha ještě neviděly. V závěru cesty si odpočneme na lodi během plavby zátokou Halong Bay, která patří mezi 7 přírodních divů světa.
Přednáška Tomáše Štěpána je spojena s ochutnávkou pravého vietnamského zeleného čaje zakoupeného přímo z čajové plantáže. Během ochutnávky si můžete prohlédnout dovezené předměty z asijského trhu. Těšit se můžete na hadí víno, vietnamskou keramiku, asijské bankovky, sošky.

Začátek akce: 14. 09. 2021