Semifinále: ULITA (Ústecký literární talent)

Kdy: pátek 16. 11. 2018, 18.00
Kde: W. Churchilla 3, sál – 3. patro
Vstupné: 
 ZDARMA

Tři semifinalisté, které vybrala naše porota se přímo před Vašima očima  zúčastní vzájemného souboje v tvůrčích úkolech a dva z nich pak postoupí do finále, které se uskuteční 14. 12. 2018.

Co naše soutěžící čeká:

  • improvizace – účastníci budou reagovat na podněty publika
  • literární štafeta – účastníci vymyslí tři témata, následně si je mezi sebou vylosují a zpracují daný námět
  • zpracování literárního námětu – účastníkům bude přednesen krátký příběh, který následně musejí originálním způsobem zpracovat

 

V porotě pro semifinálové kolo usednou:

Mgr. Jindřich Bernt (*1990), učitel českého jazyka a literatury a občanské výchovy na základní škole, kde vede čtenářský klub. Student doktorského studia na UJEP (obor Teorie vzdělávání v bohemistice).

PhDr. Adam Krupička, Ph.D. (*1986) Pedagog, literární historik a spisovatel. Vydal prózy Maria Goretti (2012) a Vlaštovka(2015), sborník tvůrčího psaní Labská literární akademie (2016). Dlouhodobě spolupracuje s revue H_aluze. Je členem Obce spisovatelů ČR, Unie Comenius a České Händelovy společnosti. Jako lektor tvůrčího psaní působí od roku 2014, na Univerzitě J. E. Purkyně v Ústí nad Labem, pro Severočeskou vědeckou knihovnu, Dům umění Ústí nad Labem ad. Principy kreativity aplikuje do výuky jazyka a literatury. V povídkovém cyklu, na kterém pracuje od roku 2016, se navrací k počátkům epiky.

Bc. Ondřej Prchal (*1983) Rodilý Ústečák, který celý svůj dosavadní život zasvětil práci se slovy a poznávání toho, jak fungují v interakci s okolním světem. Vystudoval na střední pedagogické škole J.H. Pestalozziho v Litoměřicích a poté pokračoval ve studiu Základní humanitní vzdělanosti a estetiky na Univerzitě J. A. Purkyně. Od útlého věku se věnuje psaní, zejména pak poezii, s níž se pravidelně účastní večerů autorské tvorby pořádaných v ústecké Dobré čajovně. Zároveň druhým rokem vede kurz tvůrčího psaní, který se od listopadu nově spustil i v Lidové části SVKUL. Můžete jej znát jako vášnivého čajomilce, trenéra kung-fu pro děti, nebo člena alternativního hudebního seskupení Jaktopřijde.

Začátek akce: 16. 11. 2018, 18:00