LISTOVÁNÍ: SOBĚSTAČNÝ

Pátek 22. října 2021, 19.30
W. Churchilla 3, sál 3. patro
Délka představení: do 50 minut
Účinkují: Markéta Lánská, Jiří Ressler (alt. Lukáš Hejlílk) a Zuzana Dostálová
Vstupné 120 Kč

rezervace vstupenek na e-mailu: listovani@svkul.cz; prodej vstupenek v Dětském oddělení SVKUL

Bezpečnostní opatření na akcích

Majitelé vstupenek na zrušené představení Čtyřlístek je mohou vrátit nejpozději do 5.  11. , ponechat si je do náhradního termínu 15. listopadu, nebo si je vyměnit za vstupenky na představení Soběstačný. Výměna je možná pouze do vyprodání představení Soběstačný.

Informace k představení Čtyřlístek – 15. listopadu 2021.

 

Zuzana Dostálová: Soběstačný

(v roce 2020 vydalo nakladatelství Paseka)

Štěpánovi je jedenáct a celý jeho svět závisí na dospělých. Jenže co si počne ve chvíli, kdy se jeho táta nejspíš zbláznil — odstěhoval se, nechal si narůst plnovous a z kalhot mu koukají kotníky. Tátova nová přítelkyně nemá Štěpána moc v lásce, přijde si nadbytečný. Jeho máma vzdychá, šetří úplně na všem a vypadá to, že jí není dobře. Štěpán si proto přeje hlavně jednu věc — co nejrychleji vyrůst a být soběstačný. I když je tu hlavním hrdinou Štěpán a jeho čtyři roky života, je to především sonda do světa dospělých.

 

Zuzana Dostálová

Dcera spisovatele, režiséra a scénáristy Zeno Dostála. Vystudovala konzervatoř v Praze a Janáčkovu akademii múzických umění v Brně, obor violoncello. V roce 2014 založila na facebooku projekt Povídky ze zdi, jehož podstatou je štafetové psaní povídek a jiných literárních útvarů. Za rok a půl společné práce spolu se spisovateli, novináři a dalšími přišlo na svět 32 textů. V rámci Povídek ze zdi autorka zároveň pořádá pravidelné veřejné čtení, které doprovází na violoncello. Kromě beletrie se věnuje psaní hudebních textů a fejetonů.

 

www.listovani.cz

 

Začátek akce: 22. 10. 2021, 19:30